Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/obrazy2015/biesiada2016

Warning: imagejpeg() [function.imagejpeg]: Unable to open '/home/u208897660/public_html/cache/jw_sig/jw_sig_cache_c943a81beb_img_8828.jpg' for writing: Disk quota exceeded in /home/u208897660/public_html/plugins/content/jw_sig/jw_sig/includes/helper.php on line 152

Tu mieszkam i żyję – moje miejsce na Ziemi i w Rodzinie – to hasło Biesiady Rodzinnej, którą 12 czerwca br. już po raz trzeci zorganizowała nasza szkoła. Honorowy patronat nad uroczystością objął Wójt Gminy Szerzyny - pan Grzegorz Gotfryd oraz Przewodniczący Rady Gminy - pan Mariusz Słota. Impreza połączona została z promocją nowej książki o Ołpinach o. Zdzisława Gogoli Ołpiny śladami przodków.

Otwierając biesiadę, Pani Dyrektor Anna Niemiec serdecznie powitała zaproszonych gości: Wójta Gminy Szerzyny, Przewodniczącego Rady Gminy, sołtysa wsi Ołpiny - pana Romana Gabryela, o. dr. hab. Zdzisława Gogolę OFMConv, radnych Gminy Szerzyny z Ołpin, kierownika ZAEO - panią Annę Niemiec, proboszcza Parafii Ołpiny - ks. Jerzego Janeczka oraz mieszkańców naszej gminy.

Pierwszym punktem programu były wystąpienia recenzentów książki oraz samego autora, który również wpisywał pamiątkowe dedykacje do zakupionej monografii. Część artystyczną rozpoczęli uczniowie klasy II Gimnazjum, którzy przygotowali inscenizację pt. Śladami legend naszego regionu. Doznań muzycznych dostarczył chór szkolny oraz zespół wokalno-instrumentalny No Name. Publiczność przypomniała sobie znane piosenki ludowe, takie jak: Lipka zielona, W moim ogródeczku, Idzie dysc, Ukraina. Zespół wykonał aranżacje współczesnych, popularnych przebojów muzycznych, a były to: Graj Kasi Popowskiej, Alay  zespołu Video oraz Pomimo burz Antka Smykiewicza.

Kolejnym punktem programu był pokaz choreograficzno-marszowy w wykonaniu grupy mażoretkowej Euforia. Emocji dostarczyła również Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działająca przy OSP w Ołpinach. Na stadionie sportowym młodzi strażacy zaprezentowali swoje umiejętności oraz zaprosili na przejażdżkę samochodem strażackim, skuterem
i sikawką konną. W tym samym czasie na scenie Pan Wójt oraz Pani Dyrektor wręczyli cenne nagrody (tablety, telefony) uczniom, którzy wykazali się dużym zaangażowaniem
w powiatowym, ekologicznym konkursie Zmień odpady na nagrody.

Później sceną zawładnął klaun, który bawił wszystkie dzieci. Najmłodsi spędzali także miło czas w specjalnie przygotowanym na tę okoliczność małym wesołym miasteczku, gdzie znajdowały się takie atrakcje jak: kule wodne, zjeżdżalnie oraz dmuchany zamek.

W przerwie występów na bocznym pasażu uczestnicy biesiady oglądali ekspozycje prezentujące rękodzieło oraz foldery dotyczące walorów turystycznych naszego regionu. Oprócz strawy dla ducha przygotowano również strawę dla ciała. Goście degustowali regionalne potrawy. Wśród serwowanych przekąsek znalazły się: żur, chleb domowy z pieca kaflowego lub chleb szerzyński ze smalcem, gomółki z sera, prołzioki oraz mordonie. Obficie zaopatrzony był również bufet, a każdy los w zabawie z nagrodami przyniósł jakąś niespodziankę. Humory dopisywały wszystkim uczestnikom pikniku, a szczególnie tym, którzy bawili się aż do północy podczas dyskoteki pod gołym niebem i w rytm muzyki
zespołu KEYSS.

Serdecznie dziękujemy sponsorom III Biesiady Rodzinnej oraz wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i spędzili z nami tę słoneczną niedzielę.

 Lista sponsorów

Lp.

Nazwisko i imię

Nazwa zakładu

1.

Marian Wójcik

Firma „Lastran” - Ołpiny

2.

Apteka „Witaminka”

Szerzyny

3.

Stanula Alicja i Józef

Piekarnia Alicja - Szerzyny

4.

Ryba Czesław i Stanisława

Wyroby z drewna- Ołpiny

5.

Duda Kazimierz

Zakład Galanterii Drzewnej w Bieczu

6.

Firma ‘Szczepan”

Żurowa

7.

Pikusa Marek i Pikusa Krzysztof

Wyroby z drewna- Ołpiny

8.

Zbigniew Ryba

Zakład Galanterii Drzewnej w Ołpinach

9.

Księgarnia ‘Bajka”

Gorlice

10.

Bochenek Stanisław i Józefa

Wyroby z drewna- Ołpiny

11.

Niziołek Stanisław i Bogusława

Firma Stan-Drew- Ołpiny

12.

Faliszek Rafał i Małgorzata

Sklep Spożywczo-Przemysłowy Ołpiny

13.

Mikrut Bogdan i Halina

Wyroby z drewna- Ołpiny

14.

Janusz Mikrut

Wyroby z drewna- Żurowa

15.

Bochenek Marek i Małgorzata

Stacja Kontroli Pojazdów Ołpiny

16.

Pilch Wiesław i Małgorzata

Wyroby z drewna - Ołpiny

17.

Jarek Marek i Marta

Wyroby z drewna- Żurowa

18.

Bank Spółdzielczy Pilzno

Oddział w Szerzynach

19.

Mikrut Jerzy i Anna

Hurtownia wyrobów z drewna

20.

Słomski Jacek

FPH wyroby z drewna -Żurowa

21.

Michał Niziołek

Wyroby z drewna- Ołpiny

22.

Delikatesy Centrum

Ołpiny

23.

Adam Niziołek

Firma AD-DREW - Ołpiny

24.

Henryk Kłosowski

Zakład Instalacji Bud. w Jaśle

25.

Zakład Przetwórstwa Mięsnego JBB

w Łysych

26.

Niziołek Agata i Robert

Usługi fryzjerskie – Olszyny

27.

Mikrut Weronika i Marek

Usługi fryzjerskie – Ołpiny

28.

Strugała  Dariusz i Agnieszka

Agencja Pocztowo-Ubezpieczeniowa w Ołpinach

29.

Słota Mariusz i Małgorzata

Sklep odzieżowy w Ołpinach

30.

Pikusa Wojciech

Firma Produkcyjno-Handlowa - Żurowa

31.

Premium

w  Tarnowie

32.

Niziołek Waleria

Ołpiny

33.

Stępień Józef i Maria

Sklep Spożywczy w Szerzynach

34.

Beata Cypryńska

Kwiaciarnia w Szerzynach

35.

Księgarnia Bajka

w Gorlicach

36.

Cukiernia „Szarlotka”

Szerzyny

37.

Księgarnia „U Jacka”

w Jaśle

38.

Piotr Mitoraj

Zakład Galanterii Drzewnej Szerzyny

39.

Hurtownia „Czempion”

Gorlice

40.

Firma ubezp. Nationale Nederlanden

w Tarnowie

41.

Firma „Dagmara”

w Jaśle

42.

Marczyk Joanna i Michał

Ołpiny

43.

Barbara i Tomasz Malinowie

Ołpiny

44.

Edyta i Piotr Niziołkowie

Ołpiny

45.

Jolanta i Grzegorz Stężowscy

Ołpiny

46.

Restauracja „U Schabińskiej”

w Jaśle

47.

Hitpol

Ołpiny

48.

Stacja paliw „Stefcar”

Szerzyny

49.

Nauczyciele i uczniowie ZS w Ołpinach

 

 {gallery}obrazy2015/biesiada2016{/gallery}

Partnerzy szkoły

  •  

Zobacz

 

 

 
 
 

 

 

 

Zespół Szkół w Ołpinach, mail: olpiny@op.pl, tel. 14 65-19-202

Joomla - opracowanie i administracja witryny Adam Rączka, mail: adamr28@poczta.onet.pl